شیرینی, مجله کیک و شیرینی

تاریخچه شیرینی و قنادی

تاریخچه شیرینی و قنادی

،در مورد تاریخچه شیرینی و قنادی باید گفت، هنوز کسی نمی داند که اولین شیرینی در کجا و در چه زمانی خلق شد. شاید توسط یک مادر که برای خوشحال کردن فرزندش آرد را با آب و مواد مختلف شیرینی زا ترکیب کرد تا خوراکی جدیدی درست کند خلق شد. شاید یک نانوا برای جذب مشتری بیشتر دست به همچین کاری زده باشد، و صد ها شاید دیگر…

اما موضوعی که مهم است جایگاه کیک و شیرینی در زندگی امروزه ی ماست. حتی با ترکیب کردن کمی شکر و شیره انگور و سرخ کردن آن در روغن ما به جای نان، شیرینی خواهیم داشت. به همین جهت در ابتدا شیرینی جزء محصولات جانبی نانوایی ها بوده است.

از گذشته نانوایی ها در کنار نانی که به مردم ارائه می دادند، ترکیب “نان شیرینی” را هم به محصولات خود اضافه کردند. اما با گذر زمان حیطه ی تولید شیرینی تخصصی تر شد و به نانوایی هایی که نان شیرینی تولید می کردند، “قنادی” گفته شد. قنادی ها هم رفته رفته با افزودن موادی مثل شیر، تخم مرغ، بکینگ پودر و کره ترکیبات جدیدی درست کردند. این مسئله باعث شد قنادی ها به واژه ی “شیرینی” معنای تازه ای ببخشند.

 

ناصر الدین شاه، از پیشگامان صنعت قند ایران:

با توجه به سابقه نه چندان درخشان تاریخی از ناصرالدین شاه در امر مملکتداری، باید او را یکی از پیشگامان صنعت قند ایران نام برد. هر چند همانند تمام کارهای دیگر، دسیسه های سیاسی آن زمان مانع از این کار شد و دوباره پای دلالان و قندهای بلژیکی و روسی به ایران باز شد. تا این که زمان دوران رضاه شاه این داد و ستدها به پایان رسید و اولین قندهای خوشمره ایرانی تولید و راهی بازار شد.

موضوع تولید شکر هم می تواند همانند داستان ورود قند به ایران باشد، اما اطلاعات و اسناد قوی در این خصوص وجود ندارد. اما کاملا روشن است که در سال های ۱۳۰۰ خورشیدی به بعد قند و شکر در ایران به طور انبوه یافت شد و این موضوع مقدمه ای جهت قنادی و شیرینی پزی های امروزی شد.

طبق عادت بین حکام و پادشاهان مسلما اولین و بهترین شیرینی‌ های پخته شده راهی دربار شاه شده است. به هر حال و جدا از این قضایا فراگیر شدن شیرینی و شیرینی پزی در ایران می باشد که با سرعت زیادی همه گیر و فراگیر شد.

 

و اما قنادی در ایران:

در مورد تاریخچه شیرینی و قنادی در ایران، می‌توان به این نکته اشاره کرد که اکثر استادان قنادی، شیرینی پزان گمنام و یا بی نام و نشان ماندند. به جز یک نفر با نام حاج خلیفه علی رهبر، که در استان یزد شروع به فعالیت کرده، و با اینکه خیلی سال های پیش از این دنیا رفته اما نامش با شیرینی و کیفیت آمیخته شده است.

حاج خلیفه علی رهبر، در تمام دنیا به خاطر شیرینی هایش معرف است. ایشان در سال ۱۲۹۵ خورشیدی در یک کارگاه کوچک به پخت و تولید شیرینی هایی با کیفیت بالا پرداخت. محصولات تولید شده توسط او با نام های لوزهای پسته ای، بادامی، نارگیلی، کیک های یزدی، پشمک، انواع کیک ها و … باعث لذت بردن مردم و به یاد ماندن طعم خوب شیرینی ها شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *