شیرینی, مجله کیک و شیرینی

بهترین زمان خوردن شیرینی‌ چه موقع است؟

بهترین زمان خوردن شیرینی

یکی از سوالاتی که معمولا از کارشناسان و متخصصان تغذیه پرسیده می‌شود این است که بهترین زمان خوردن شیرینی‌ چه موقع است. به عبارت دیگر اگر کسی خواست روزی یک عدد شیرینی یا کمی دسر یا آبنبات و شکلات بخورد، بهترین زمان مصرف آن چه موقع است؟

همه‌ی افراد مصرف دسر، شیرینی، شکلات و آب‌نبات را دوست دارند. اگر کسی تا به حال به شما گفته که “من هرگز میل به شیرینی نداشته‌ام” به احتمال زیاد خیلی راست نمی‌گوید!

شما هم رویای خوردن شیرینی‌جات را در سر دارید و روز خود را بدون این که چیز شیرینی بخورید کامل نمی‌دانید؟ پس این مقاله را کامل مطالعه کنید.

خوب، حالا باید ببینیم که بهترین زمان مصرف شیرینی جات چه زمانی است؟

آیا بهتر است خوردن آنها را به بعد از ناهار موکول کنید؟ چرا که به شما این فرصت را می‌دهد که تا قبل از این که بخواهید به رختخوابتان بروید زمان کافی برای ورزش کردن و حذف کالری‌های اضافی داشته باشید. یا این که شاید بهتر باشد بعد از شام مصرف شود تا حس شیرینی دوستی‌تان بیشتر اقناع شود؟

با ما همراه باشید تا پاسخ این سؤالات را بیابید.

بعد از ظهر لذت ببرید!

کریستی رائو، متخصص تغذیه و مربی بهداشت می‌گوید: “اغلب کارشناسان بر این باور هستند که ساعت 4 تا 6 بعد از ظهر یا حدود یک ساعت بعد از ناهار، بهترین زمان خوردن شیرینی است.

اگر به شیرینی معتادید!

رائو می‌گوید: اگر شما هنگام بعد از ظهر شیرینی خوردید و کمی افراط کردید، این فرصت را دارید که در بقیه‌ی روز کالری اضافه را بسوزانید.

رائو معتقد است: اما اگر درست بعد از آخرین وعده غذاییِ خود، آن را بخورید، احساس پف کردگی و ناراحتی خواهید داشت. البته به خاطر داشته باشید که اگر با معده خالی شیرینی بخورید هم کار درستی نکرده اید. زیرا بدن شما آن را سریع‌تر جذب خواهد کرد و منجر به افزایش قند خون بیشتری می‌شود. این افزایش قند خون ناگهانی موجب ترشح زیاد انسولین و افت قند خون چند ساعت بعد می‌شود که بدن را گرفتار یک سیکل معیوب می‌کند

شیرینی‌ها قند خون شما را ثابت می‌کنند

جکسون بلتنر، متخصص تغذیه نیز با رائو موافق است. او اضافه می‌کند که خوردن شیرینی بعد از ناهار نیز می‌تواند تأثیر شگفتی بر سطح قند خون داشته باشد. او می‌گوید: “مصرف دسر بعد از یک غذای متعادل باعث می‌شود تا شما از مواد مغذی موجود در غذایتان بهره‌ی بیشتری ببرید و به ثبات قند خونتان بعد از مصرف شیرینی کمک می‌کند. از نظر روانی نیز، بهترین زمانی که شما می‌توانید شیرینی بخورید، بعد از خوردن غذا است.”

هنگامی که شما بلافاصله بعد از غذا دسر مصرف می‌کنید، دستگاه گوارش شما سیگنالی به مغز ارسال می‌کند که کار را تمام شده می‌داند و احتمال این که پس از آن به مصرف خوراکی‌های دیگر به صورت سرپایی فکر کنید، کاهش می‌یابد.

به هر حال، خوردن شیرینی در ساعت 4 تا 6 بعدازظهر فقط به شرطی امن است، که مطمئن شوید بعد از مصرف آن شروع به حرکت و فعالیت بدنی می‌کنید. نیاز به فعالیت آن چنانی نیست؛ حتی اگر وقت نداشتید یک پیاده روی ساده 10 دقیقه‌ای انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *